TurkogluSat  

Go Back   TurkogluSat > UYDU SİSTEMLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER > MERKEZİ SİSTEMLER VE ANTEN MONTAJI > Anten Montajı

Seçenekler Stil
Alt 01-01-2014   #1
Kdrsk
Üye

Kullanıcı No: 38253
Tecrübe Puanı: 0 Kdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond repute
Standart 2 reciever donma sorunu

Arkadaşlar benim sorunum evde iki cihaz kullanıyorum biri sansui free sc600 diğeri ise digitürk cihazı ben bunlara çift çıkışlı lnb aldım ve bağladım
evde 3 televizyon var salonda digitürk mutfakta ayrı televizyon ve çoçuk odasında ayrı televizyon çoçuk odası ve mutfak bağlantılarını paralel yapmışım ikisini aynı anda çalıştırmıyorum sadece mutfak ve salon çalışıyor aynı anda mutfakta cihazdan kanal değişirken salonda digütürk reciver kanallarında donma oluyor ben bu sorunu çözemedim
sorun nereden kaynaklanıyorum bana yardım edebilirmisiniz çift çıkışlı lnb yeni aldım
emeğe saygı teşekürler
Kdrsk âíå ôîğóìà   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-01-2014   #2
Oskar
Moderator

Kullanıcı No: 8
Tecrübe Puanı: 3476 Oskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond repute

Uydu cihazları çalışırken LNB'ye V/H ve 22KHZ sinyalleri gönderirler.
LNB içinde yer alan 4 polarizasyondan uygun olanı kanala ve frekansa göre seçerler.
2 recieveri bir kablodan bağladığınız zaman LNB cihazların istediği bölümü seçemez.
Bu nedenle 1 LNB den 2 reciever çalışmaz.
Çaresi birini devreden çıkarmaktır.
3 TV'yi aynı anda kullanmak zorundaysanız, 4 çıkışlı LNB alıp 3 cihazınıza ayrı ayrı kablo çekmelisiniz.
Başka türlü yapacağınız tüm denemeler sonuçsuz kalacaktır.
Oskar âíå ôîğóìà   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-01-2014   #3
Kdrsk
Üye

Kullanıcı No: 38253
Tecrübe Puanı: 0 Kdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond reputeKdrsk has a reputation beyond repute

oskar arkadaşım ben 3 cihazı aynı anda çalıştırmıyorum zaten çalışan sadece mutfak ve salon
salonda hiç bir paralel bağlantı yoktur salona direk lnb geliyor salon ve mutfak çalışınca donma oluyor lnb yeni aldım lnb olacağını zannetmiyorum sorun kablo bağlantılarından olabilirmi kafama kablolar takıldı çünkü kablolar ince ve çok hassas kabloları değiştirsem sorun ortadan kalkarmı paralel olan mutfak ve çoçuk odası çoçuk odasını çalıştırmıyorum mutfak açık olduğunda çünkü orası paralel çoçuk odası çalışırken mutfak kapalı kalıyor ben kablolardan sorun olduğu düşünüyorum ne yapabilirim kalın kablo alsam sorun çözülürmü ?
Kdrsk âíå ôîğóìà   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-01-2014   #4
Oskar
Moderator

Kullanıcı No: 8
Tecrübe Puanı: 3476 Oskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond reputeOskar has a reputation beyond repute

2li LNB de 3 cihazı nasıl çalıştırdığınızı ben anlayamadım.
Birde özel durum var.
Digitürk cihazları standby durumundayken de LNB yi kullanmaya devam eder.
Kapalıyken de yazılım,kanal bilgisi ve kart şifrelerini kontrol ederler.
Lnb yi kullanmaması için elektrik bağlantısını kesmeniz şarttır.
Tam olarak anlatırsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Oskar âíå ôîğóìà   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil